Otázky a odpovědi na služby v Domově Na Dubíčku

Jak se zde bydlí?

Domov je umístěn v klidném přírodním prostředí v obci Hrobice. V zařízení jsou jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Možné je využívat společné prostory určené pro stravování, odpočinek i zábavu.
                       

Jaká je zde péče?

V domově je poskytováno stravování, ošetřovatelská péče, terapeutické a aktivizační činnosti, pomoc při uplatňování práv a zájmů, úklid, praní a dle potřeb fakultativní formou služby kadeřnické, pedikúra, masáže a kosmetika.
              

Pro koho jsou služby určeny a co předchází přijetí do domova?

Služby jsou určeny pro dospělé občany se zdravotním postižením. Žadatel o umístění si podá žádost, kterou lze získat na webových stránkách domova nebo přímo na místě. Po posouzení žádosti sociální komisí je zařazen do evidence žadatelů.

Jaké je zde stravování?

Strava je podávána 4x až 5x denně s možností výběru ze dvou jídel a je upravována dle dietních omezení klienta. Pomoc při podávání stravy je zajištěna.

Jaké je trávení volného času?

Vybírat lze z každodenní nabídky činností. Jedná se o pohybové aktivity, čtení, procházky, zahradničení, rukodělné práce, výtvarné činnosti, vaření, výlety, kulturní a společenské akce, relaxační činnosti, cvičení paměti. Společenská místnost je vybavena televizí, DVD přehrávačem, počítačem, rádiem s CD přehrávačem, knihovnou.
              

Jak jsou zde zajišťovány nákupy?

Nakupovat lze v obci Březová či blízkých Slušovicích a ve Zlíně. Nákupy jsou také zajištěny dovezením přímo do domova.

Jak bude postaráno o zdraví klientů?

V zařízení  pracuje odborný zdravotnický personál, který zajišťuje ošetřovatelskou péči a služby lékařů přímo na místě. Konzultace u specialistů jsou zajištěny objednávkami i s dopravou prostřednictvím soukromé sanitní služby. Klienty většinou doprovází příslušný pracovník domova.